Українська Державна будівельна корпорація «УКРБУД»
центр продаж
(044) 569-94-06
вул. Горького (Антоновича), 131

Розміщення

Місце будівництва житлового комплексу «Парк-хол «Горький», є тією частиною Києва, яке має своє історичне минуле. Сучасна вулиця названа на честь письменника А. М. Горького і виникла в 1830-і роки. В здебільш вона складалася з одноповерхових будівель, гостьових дворів і безлічі кузень, що і дало першу назву вулиці — Ковальська. З часом, вулиця була перейменована в Чернишевського, і ще пізніше — у Пролетарську. У 2005 році комісія з найменувань і пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради підняла питання про перейменування вулиці на вулицю Володимира Антоновича. На сьогоднішній день процес перейменування не завершений, тому ми в різних джерелах можемо зустріти обидві назви.

Першими жителями вулиці були переселенці з Печерська, будинки яких зносилися через зведення Нової Печерської фортеці, також тут селилися дрібні чиновники і відставні солдати.

Відомими жителями вулиці були цукрозаводчик і меценат Олександр Миколайович Терещенко будинок № 7/2, сьогодні тут розташована медична бібліотека.

У різний час в різних будинках на цій вулиці проживали фізик, академік АН України О. С. Давидов (№ 3), конструктор-корабел А. Б. Байбаков (№ 10), композитів і педагог Р. М. Глієр (№ 23) , хірург Ю. І. Бернадський (№ 24), письменник В. П. Нєкрасов (№ 24 і 38а), поети О. Олесь (А. І. Кандиба, № 64/16), П. Г. Тичина (№ 107 ).